Szósta zagadka dźwiękowa. Kategoria: kuchnia


Co słyszysz na zamieszczonym poniżej nagraniu? Co może wydobywać takie odgłosy? Posłuchaj Przedmiotu Dźwiękowego Nr 6 zamieszczonego w niniejszej galerii i spróbuj odgadnąć jego źródło.

Przedmiot Dźwiękowy Nr 6

Dźwięk oryginalny

Poniżej umieszczony film zrealizowany w trakcie wydobywania tego dźwięku.

Film pokazuje proces imitowania oryginalnego dźwięku. Uzyskany w ten sposób materiał był podstawą do dalszych elektroakustycznych przekształceń, w rezultacie których stworzony został Przedmiot Dźwiękowy Nr 6.

Źródłem Przedmiotu Dźwiękowego Nr 6 jest proces parzenia kawy z pomocą klasycznej, włoskiej kawiarki.

Oryginalne nagranie zostało znacznie przekształcone. Na początku zastosowano sztuczny pogłos oraz wykorzystano Air Vintage Filter w celu odrealnienia dźwięku. Następnie użyto prostego modulatora amplitudowo-częstotliwościowo-rotacyjnego – Mondo Mod – co wprowadziło efekt „oscylowania” parzącej się kawy. Uzyskany dźwięk obniżano oraz przetwarzano w programie Absynth, nadając mu muzyczny charakter. Efekt końcowy wynika z połączenia kilku prezentowanych w poniższej bazie efektów dźwiękowych.


Baza efektów dźwiękowych

Poniżej znajdują się efekty akustyczne powstałe przy okazji kreowania ostatecznego rezultatu. Mają one swoje źródło w dźwięku słyszalnym na umieszczonym powyżej filmiku i zostały wykorzystane jako element składowy Przedmiotu Dźwiękowego Nr 6.
Oto znany już film przedstawiający nagrywanie dźwięku oryginalnego. Tym razem jednak towarzyszy mu z podłożony synchronicznie Przedmiot Dźwiękowy Nr 6:Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.